Potrebujete deti zamestnať a pritom ich aj vtiahnuť do angličtiny ? Skúste tento Book Scavenger Hunt.  Tu je rýchla rada ako na to s malými ale aj staršími deťmi, či pokročilými English Speakers. 

Malé deti 4-7 rokov

Odporúčam malým deťom prečítať zadanie v angličtine pod po bode, prípadne zistiť či porozumeli akú majú úlohu. Na papier si do konca môžete zakresliť zadania úloh a po vyriešení dieťa niečím odmeniť napr. Za splnené úlohy môžete udelovať body, hviezdičky, …. emojis ..je to na vašej kreativite, ako aj čo na tom, čo máte doma po ruke.

Staršie deti 8-12 rokov 

V tomto veku by to už mali deti hravo zvládnuť samostatne, takže možno ich zaujme hrať o čas ako rýchlo vyriešia všetky úlohy. Vyzvala by som ich, aby to niako zdokumentovali.

Teda ku každej úlohe by mohla isť krátka odpoveď podľa úrovne ich jazykových schopností. U začiatočníkov to môžu byť len slová a u pokročilých to môže byť aj celá veta.

Ak chcete podporiť ich digitálne zručnosti, vyzvite ich pripraviť digitálny „post“ na každú odpovedˇ. Stačí ak využijú kameru a prostredníctvom editovania fotiek a textu Vám vytvoria digitálne odpovede. 

PractiseEnglish@HOME – Každý týždeň prinášame nápady ako ponoriť deti do angličtiny.  Nájdete ich na web ALEBO fb

46% detí sa učí angličtinu menej počas korona obdobia z domu. Chceme pomôcť dobehnuť zameškané počas leta v našom jedinečnom anglickom tábore SAFARIcamp.

Nezávazná registrácia na letný anglický tábor, Safaricamp, pokračuje bez poplatkov a záloh v 4 lokalitách a termínoch TU

Learn English all year long with Safaricamp. Enjoy.Learn.Grow.

Komentáre